16 Ιουλίου 2022: 4η εκδήλωση ανοιχτών θυρών
![mde mde](https://kryoneri.astro.noa.gr/wp-content/uploads/2022/07/IMG_20220716_211459-scaled.jpg)
Το Σάββατο 16 Ιουλίου πραγματοποιήθηκε στο αστεροσκοπείο Κρυονερίου εκδήλωση ανοιχτών θυρών στα πλαίσια του προγράμματος ΕΣΠΑ "Αναβάθμιση του Αστεροσκοπείου Κρυονερίου με σκοπό την εξυπηρέτηση των αναπτυξιακών στόχων της Περιφέρειας Πελοποννήσου". Η εκδήλωση άρχισε με την ομιλία του Δρ. Π. Χάντζιου με θέμα "Τηλεσκόπιο ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ: Παράθυρο στο άγνωστο σύμπαν" ενώ στη συνέχεια οι επισκέπτες είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθούν στους χώρους του αστεροσκοπείου και να δουν το νυχτερινό ουρανό μέσα από τηλεσκόπια.