27 Αυγούστου 2022: 6η εκδήλωση ανοιχτών θυρών
![Kryon_01_09_2022 Kryon_01_09_2022](https://kryoneri.astro.noa.gr/wp-content/uploads/2022/08/Kryon_01_09_2022-scaled.jpg)
Το Σάββατο 27 Αυγούστου πραγματοποιήθηκε στο αστεροσκοπείο Κρυονερίου εκδήλωση ανοιχτών θυρών στα πλαίσια του προγράμματος ΕΣΠΑ "Αναβάθμιση του Αστεροσκοπείου Κρυονερίου με σκοπό την εξυπηρέτηση των αναπτυξιακών στόχων της Περιφέρειας Πελοποννήσου". Η εκδήλωση άρχισε με την ομιλία του Δρ. Σ. Βασιλάκου (Διευθυντή του ΙΑΑΔΕΤ) με θέμα "Σύγχρονη Κοσμολογία: το ταξίδι μας στο χώρο και στο χρόνο" ενώ στη συνέχεια οι επισκέπτες είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθούν στους χώρους του αστεροσκοπείου και να δουν το νυχτερινό ουρανό μέσα από τηλεσκόπια.